• پرتال عمران
  • پرتال معماری
 

عضویت در خبرنامه
   

خدمات طراحي وب
رتبه برتر
دریافت فایل
مشاوره
گواهینامه ساخت و ساز
وام آموزشی
سازنده حرفه ایی
كتاب دكتري
دعوت به همكاري در تاليف كتاب
زنجیره پایگاه اطلاع رسانی
تبلیغات بنری


     

گواهينامه‌هاي حرفه‌اي ساخت و ساز

مؤسسه تحقيق و توسعه خانه عمران به عنوان پايه‌گذار جريان بازآموزي مهندسي ساختمان در كشور با پشتوانه 400 نفر هيأت علمي مجرب و صدور بيش از 50000 نسخه از انواع گواهينامه‌هاي حرفه‌اي در حوزه‌هاي متنوع ساخت و ساز طي 15 سال گذشته، هم‌اكنون در جايگاه معتبرترين مؤسسه آموزشي اين عرصه، قصد دارد با پياده‌سازي پروژه جامع تعالي “تماس” (توسعه منابع انساني صنعت ساختمان) با محوريت مشاغل تخصصي و اجراي پودمان‌هاي شغلي و متعاقبا صدور گواهينامه‌هاي شايستگي حرفه‌اي گامي بلند و مؤثر در بهسازي منابع انساني اين صنعت بردارد.


 

شايان ذكر است با عنايت حقتعالي بنا به اثر بخشي آموزش‌هاي خانه عمران كه با رويكرد تطابق مباحث آموزشي با نيازهاي واقعي بازار كار ارائه گرديده و بازخورد مثبت آن در صنعت از يك‌ سو و همچنين دقت و حساسيت‌هاي اعمال شده در صدور مدارك از سوي ديگر، گواهينامه‌هاي خانه عمران همواره از ارزش و اعتبار بالايي در سازمان‌هاي دولتي، دستگاه‌هاي اجرايي و شركت‌هاي مشاور و پيمانكار برخوردار بوده كه با توجه به تفكر كيفي و برنامه‌هاي پيشِ‌رو اميد مي‌رود ضمن افزايش اعتبار، گواهينامه‌هاي حرفه‌اي اين مركز در تمامي سطوح نيروي انساني ساخت‌و‌ساز فراگير گردد.

گواهينامه سازنده حرفه‌اي (Professional Builder Certification)
سازندگان، مجريان و كليه داوطلبان در حوزه ساخت و ساز شهري اعم از ساختمان‌هاي متعارف يا بلندمرتبه، مي‌توانند پس از طي دوره جامع سازنده حرفه‌اي براي اخذ گواهينامه سازنده حرفه‌اي (PBC) از طريق واحد صدور گواهينامه خانه عمران اقدام نمايند.
لازم به ذكر است با توجه به تنوع مباحث حرفه‌اي و محتويات ناب آموزشي اين پودمان و نيز هيأت علمي مجرب و توانمند خانه عمران، بي‌ترديد دانش‌آموختگاني كه موفق به دريافت گواهينامه سازنده حرفه‌اي از اين مركز معتبر مي‌گردند، علاوه بر تسلط و افزايش درآمد، از اعتبار حرفه‌اي مضاعف برخوردار شده و در توسعه كسب و كار خود موفق خواهند بود.

 

گواهينامه شايستگي شغلي ساخت و ساز (Construction Career Competency Certification)
گواهينامه شايستگي شغلي ساخت و ساز يا به اختصار 4C يكي از وجوه امتياز پودمان‌هاي شغلي خانه عمران مي‌باشد. مديران، مهندسان، كارشناسان، كاردان‌ها و فارغ‌التحصيلان دانشگاهي واجد شرايط پودمان‌هاي شغلي خانه عمران پس از طي دوره‌هاي آموزشي مربوطه و گذراندن مراحل ارزيابي (بسته به عنوان پودمان) مي‌توانند نسبت به اخذ اين گواهينامه اقدام نمايند.
در واقع، با عنايت به رويكردهاي حرفه‌اي مؤسسه در تدوين سرفصل‌هاي آموزشي پودمان‌ها و همچنين بهره‌گيري از آزمون جامع و ديگر روش‌هاي ارزيابي اصولي جهت احراز شايستگي‌هاي دانش پژوهان، خانه عمران با اعطاي اين گواهينامه‌ها، صلاحيت حرفه‌اي يا شغلي دانش‌آموختگان واجد شرايط را در زمينه‌ي تخصصي مربوطه تأييد مي‌‌نمايد.
از سويي ديگر، با توجه به عقد تفاهم‌نامه‌ تأمين نيروهاي متخصص، فيمابين خانه عمران با سازمان‌ها، شركت‌هاي بزرگ ساختماني و مديران پروژه‌ها، زمينه‌ي اشتغال مناسب دارندگان مدرك 4C و رسيدن به جايگاه شغلي پايدار تسهيل شده است. علاقمندان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به وب سايت CJOBS.ir (جامع‌ترين مركز ساماندهي و اشتغال صنعت ساختمان) مراجعه نمايند.

 

گواهينامه تكنيسين ماهر ساخت و ساز (Skilled Construction Technician Certification)
به منظور پوشش همه‌جانبه هرم نيروي انساني درنظام ساخت و ساز، پودمان‌هاي شغلي خانه عمران در سطح تكنيسين‌ها، استادكاران و ساير عوامل اجرايي ساختماني در دست تهيه مي‌باشد. متقاضيان در صورت احراز شرايط ورود، مي‌توانند با شركت در اين پودمان‌ها كه براي تربيت نيروي ماهر اجرايي در بخش‌هاي مختلف ساخت و سازها طراحي شده است، اقدام به دريافت گواهينامه تكنيسين يا استادكار ماهر ساخت و ساز (SCTC) نمايند.

برخي از امتيازات دارندگان گواهينامه‌هاي حرفه‌اي ساخت و ساز خانه عمران
- افرادي كه موفق به دريافت گواهينامه‌هاي حرفه‌اي خانه عمران مي‌شوند علاوه بر فراگيري دانش و تجربه كافي و بالطبع تسلط بر همه ابعاد يك حرفه و اعتبار حرفه‌اي مضاعف، توانايي كارآفريني، كسب درآمد بيشتر، از امتيازات و قابليتهاي ديگري به شرح ذيل برخوردار مي‌باشند:

- دريافت كارت هويت حرفه‌اي ساختمان ( Construction ID Card ) از مؤسسه تحقيق و توسعه خانه عمران
- دريافت گواهي مباحث گذرانده شده مشتمل بر عنوان و مدت هر موضوع آموزشي (فارسي و انگليسي)
- معرفي در كتاب سال متخصصان حرفه‌اي ساخت و ساز
- ثبت مشخصات فردي و حرفه‌اي (Registration) در پورتال خانه عمران و شبكه متخصصان
- درج اسامي دانش‌آموختگان جوياي كار با ذكر تخصص حرفه‌اي بصورت خاص در سايت جامع كاريابي صنعت ساختمان (Cjobs.ir) و همچنين تامين دسترسي به فرصتهاي‌ شغلي روز
- معرفي نفرات برتر به كارفرمايان و شركتهاي بزرگ ساختماني طرف قرارداد با واحد تامين نيروي انساني خانه عمران
- امكان معرفي توانمندي‌ها و حمايت از كسب و كار متخصصان حرفه‌اي
- اختصاص مزاياي عضويت خانه عمران اعم از تخفيف در ساير دوره‌ها، همايش‌ها و تسهيلات خدماتي
- اعتماد به نفس در انجام مسؤوليت‌ها و كاهش ريسك‌هاي حرفه‌اي

توضيحات تكميلي در خصوص گواهينامه‌ها
- با توجه به تمديد مجوز آموزش كاركنان دولت و شركت ملي نفت ايران، كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي مي‌توانند از امتيازات گواهينامه‌هاي حرفه‌اي خانه عمران بهره‌مند گردند.
- گواهينامه‌هاي حرفه‌اي خانه عمران با مهر برجسته، هولوگرام رسمي مؤسسه به همراه اصل امضاي مدير عامل صادر مي‌گردد.
- گواهينامه‌هاي آموزشي خانه عمران داراي درجه‌بندي در چند سطح با كيفيت فيزيكي و مشخصات هويتي متفاوت صادر مي‌گردد.
- به منظور تأمين امنيت بيشتر و جلوگيري از سوءاستفاده‌هاي احتمالي از گواهينامه‌هاي شايستگي حرفه‌اي خانه عمران، جزئيات گواهينامه‌هاي صادره در پورتال مؤسسه ثبت گرديده و در نتيجه صحت گواهينامه‌ها و مشخصات هويتي افراد صاحب صلاحيت قابل بررسي و رديابي است.

     
OpenSEES
آزمون نظام
Cdownload
روزانه آكادمي
دوره اختصاصی
Architects
etabs & safe
نشست معماري داخلي
3D MAX
GIS
اجراي عمراني
طراحی داخلی
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد.
Copytight 2012 CivilHouse - All Right Resserved