• پرتال عمران
  • پرتال معماری
 

عضویت در خبرنامه
   

خدمات طراحي وب
رتبه برتر
دریافت فایل
مشاوره
گواهینامه ساخت و ساز
وام آموزشی
سازنده حرفه ایی
كتاب دكتري
دعوت به همكاري در تاليف كتاب
زنجیره پایگاه اطلاع رسانی
تبلیغات بنری


افزایش ۲۵ درصدی شهریه دانشگاه‌ها/ تغییر روسای ۲ دانشگاه
     

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعیین تکلیف روسای دانشگاه‌های خوارزمی و اصفهان در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.

 دکتر محمد فرهادی بعدازظهر امروز در حاشیه افتتاح آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران در خصوص تعیین تکلیف روسای دانشگاه‌های خوارزمی و اصفهان، گفت: این دو دانشگاه در دستور کار شورا قرار دارد. روز گذشته ما جلسه‌ای داشتیم که در این خصوص بحث شد و مباحث همچنان ادامه دارد.
وی در رابطه با سئوال دیگری مبنی بر وجود ابهام در مصاحبه آزمون دکتری و اینکه در آن اعمال سلیقه صورت گرفته است، گفت: هیچ‌گونه اعمال سلیقه‌ای در مصاحبه آزمون دکتری صورت نگرفته است. نتایج آزمون بر اساس ضرایبی که به سابقه تحصیلی و آزمون متمرکز داده شده بود، اعلام شده است. متاسفانه برخی که تصور می‌کردند در جاهای مناسب‌تری انتخاب و قبول می‌شوند، چون بر اساس ضوابط و مقررات نتوانستند در رشته‌های مورد نظر پذیرش شوند، این شائبه را به وجود آوردند که اعمال سلیقه صورت گرفته است ولی تمام موارد، موردی بررسی شد و مشخص شد که نتایج درست بوده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص شهریه دانشگاه‌ها نیز گفت: امسال شهریه دانشگاه‌ها تا ۲۵ درصد مصوب شده است و نباید بیشتر از این افزایش داشته باشد و جلوی اقدام برخی دانشگاهها که افزایشی بیش از این اعلام کرده بودند گرفته شد.
فرهادی در خصوص افزایش کیفیت آموزش عالی نیز گفت: افزایش کیفی صورت گرفته، اقدامات تازه‌ای نیز شروع شده، آیین‌نامه و دستورالعمل‌هایی در این زمینه ابلاغ شده، بسیاری از رشته‌ها و برنامه‌ها بازنگری شده‌اند و در دستور شورای عالی برنامه‌ریزی قرار دارد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر انتخاب پروژه‌هایی که باید در مقطع تحصیلات تکمیلی صورت گیرد، با دقت انجام شده است که همه بر اساس نیازهای کشور بوده و مشکلی را حل کند.
وزیر علوم در خصوص برنامه‌های وزارت علوم ویژه آزمایشگاه‌های دانشگاهی، گفت: آزمایشگاه دانشگاه شهید بهشتی پنجاه و دومین آزمایشگاه مرکزی بود که افتتاح شد.
فرهادی ادامه داد: راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها نه تنها برای دانشگاه‌ها بلکه برای مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعت مفید است و امسال بودجه متمرکزی برای تجهیز تعیین امکانات آزمایشگاهی به مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است که تاکنون ۳۰ میلیارد تومان آن به دانشگاه‌ها برای تجهیز آزمایشگاه‌ها اختصاص داده شده است.
وی افزود: در حال حاضر ۳۳ هیات در استان‌ها متشکل از معاون پژوهشی دانشگاه های مادر شکل گرفته که مسائل مربوط به شبکه آزمایشگاهی کشور (شاعا) را برعهده دارند و آن را ساماندهی می کنند.
وی با اشاره به آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: برنامه و روش دانشگاه شهید بهشتی می تواند الگویی برای سایر دانشگاه ها باشد که امروز فاز اول آن افتتاح شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در حال حاضر ۱۶ مرکز دانشگاهی از شبکه شاعا استفاده می کنند که ما امیدواریم تا پایان سال سراسری شود.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه موضوع علم، فناوری و نوآوری به عنوان یک موضوع خاص به ۴ ماده خاص دیگر که اعلام شده بود، اضافه شد

 
- 1394/07/29
 
 
نظرات
نام و نام خانوادگی:  
ایمیل:    
نظرات:  
 

 
 
نظرات بینندگان:
 
نظری یافت نشد
 
   
     
     
OpenSEES
آزمون نظام
Cdownload
روزانه آكادمي
دوره اختصاصی
Architects
etabs & safe
نشست معماري داخلي
3D MAX
GIS
اجراي عمراني
طراحی داخلی
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد.
Copytight 2012 CivilHouse - All Right Resserved